در زندگی نه هدفی دارم نه مسیری، نه منظوری و نه حتی معنایی. اما شادم و این نشان می دهد که یک جای کار ایراد دارد! چارلز شولز

روانشناسی صنعتی و سازمانی
هوش هیجانی در کار مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط مهدي اسنجاني   
شنبه, 04 مرداد 1393 ساعت 19:01

altگاه از خود می پرسم ، چگونه می توان در کارکنان ایجاد انگیزه کرد؟ یا تحت چه شرایطی می توان دراعضا یک مجموعه کاری یا سازمان، شور و اشتیاق برای بهتر کار کردن را افزایش داد؟ چگونه می توان اعتماد کرد و اعتماد را جلب کرد؟ امید به آینده را چگونه بالا ببریم؟ اضطراب را با چه روشی کاهش دهیم؟ و سوالاتی از این قبیل.
با نگاهی به عبارات انگیزه ، شور و اشتیاق ، اعتماد ، امید،‌اضطراب و لغات مشابه آن متوجه می شوم ، در باره مقولاتی از جنس هیجانات یا عواطف فکر می کنم نه مولفه های شناختی و عقلانی. یا بهتر بگویم ، به جای صحبت از IQ از ظرفیت دیگری به نام EQ یا چیزی که امروزه هوش هیجانی (Emotional Intelligence = EI) نامیده می شود بحث می کنیم.

آخرین بروز رسانی در شنبه, 04 مرداد 1393 ساعت 19:04
 
رضایت شغلی و تاثیر آن در بهره وری مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط مهدي اسنجاني   
یکشنبه, 24 آذر 1392 ساعت 00:56

 

مهدی اسنجانی اسکوئی

آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسکریپت دارید

در شماره قبل امنیت شaltغلی را خط قرمز حقوق کارگری دانسته و بر لزوم اصلاح قوانینی در این پیرامون و رعایت حداقل ، حداقل ها بحث کردیم. و حال می خواهیم ببینیم اگر کار امنیت شغلی و بر حسب آن رضایت شغلی داشته باشد در یک مجموعه چه اتفاقی خواهد افتاد.

نیروی انسانی یا عامل انسانی، بی تردید شریف‌ترین، مهم‌ترین وارزشمند‌ترین عامل، بین عوامل و منابع مختلف تولید است. عامل انسانی در سازمان، تمامی افراد و کارکنان شاغل در سازمان اعم از مدیران، متخصصین، کارشناسان، کارمندان و کارگران را در رده‌های مختلف شغلی دربرمی گیرد.

آخرین بروز رسانی در یکشنبه, 17 آذر 1392 ساعت 10:08
 
اضطراب شغلی همیشه کار رئیس نیست مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط مهدي اسنجاني   
شنبه, 16 شهریور 1392 ساعت 13:56

 

alt

شاید کارمندانی که در محیط کارشان دچار تنش هستند و مدیر‌شان را مسئول اضطراب‌شان می‌دانند، لازم باشد در نظرشان تجدید نظر کنند، چون پای ژنتیک در میان است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیشگیری نوین به نقل از هلث دی، نتایج پژوهشی که به وسیله دکتر تیموتی جاج، استاد مدیریت در کالج بازرگانی مندوزا در دانشگاه نوتردام انجام شد، نشان داد اضطراب کاری، رضایت شغلی و مشکلات سلامت ناشی از اضطراب بالا بیشتر از حدی که اغلب افراد فکر می‌کنند، به ژن‌ها مربوط است.

آخرین بروز رسانی در یکشنبه, 17 شهریور 1392 ساعت 08:59
 
نقش حضور فیزیکی مدیران در محیط کار مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط مهدي اسنجاني   
شنبه, 12 اسفند 1391 ساعت 09:30

امaltروزه یکی از عوامل عدم موفقیت یا رکود کاری سازمانهای تجاری ناشی از اتخاذ تصمیم های نادرست مدیرانی است که از پیرامون فعالیت خود اطلاعات کافی ندارند. اشتباه بزرگ این دسته از مدیران از اتکای بیش از حد آنها به سیستم های اطلاعاتی طراحی شده در سازمان تحت نظرشان نشأت می گیرد. در این موارد مدیران اغلب برای اخذ تصمیم های مدیریتی ، اطلاعات لازم را صرفاً از طریق اطلاعات تولید شده توسط سیستم های متکی به کارمندان دریافت می کنند.

آخرین بروز رسانی در شنبه, 12 اسفند 1391 ساعت 09:40
 
اهمیت روانشناسی در مدیریت مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط مهدي اسنجاني   
سه شنبه, 08 اسفند 1391 ساعت 11:43

altاهمیت روانشناسی در مدیریت

روح و روان انسان‌ها سرچشمه‌ای است از انرژی که انگیزه، اشتیاق، پیشرفت و افتخارات از آن برمی‌خیزد و افراد را قادر می‌سازد کارهای ارزنده‌ای به ثمر برسانند. این آرزوی هرمدیر است که با ایجاد انگیزه در کارکنان، نیروی درونی و نهفته آنان را از قوه به‌فعل درآورد و محیطی پرتحرک و بانشاط برای تجلی بهترین استعدادها فراهم کند. از همین جا نقش فرد و ویژگی‌های شخصیتی و رفتاری او به‌عنوان یک انسان در سازمان، مورد توجه خاص و ویژه‌ای قرار گرفت و برای توفیق در این زمینه، علم روانشناسی با تمام ظرافت و توانمندی خود به یاری حوزه مدیریت آمد.

آخرین بروز رسانی در سه شنبه, 08 اسفند 1391 ساعت 11:46
 


Developed By Duzat V3. Copyright © 2012 HARZAT.COM .All right reserved.